Warsaw Study Centre
Warsaw Study Centre
w2l pase pase
Jesteś tutaj: Strona głowna  Media
Media

Więcej,szybciej, efektywniej – nauka języka w czasach przyśpieszenia

Rozmowa z Marzeną Fryckowską,prezesem szkoły językowej Warsaw Study Centre

Czy Polacy mają jeszcze czas nanaukę języka?

Ci, którzy najbardziej języka obcegopotrzebują – management korporacji, specjaliści – mają gonajmniej. Nieliczni są w stanie wygospodarować dwa razy po 90 minuttygodniowo na tradycyjne zajęcia grupowe z lektorem, nie wspominająco samodzielnej pracy domowej. Polakom brakuje czasu dla rodziny, nakulturę, naukę, samorozwój, coraz częściej więc wybierająalternatywne formy nauki – szybsze, nowsze, łączące różnecele. Nauka języka musiała zmienić formułę.

Co wobec tego nowoczesna szkołaproponuje zabieganym słuchaczom?

Przede wszystkim efektywnewykorzystanie czasu i zabawę– uczysz się stojąc w korku isłuchając audiobooka w językach obcych, zapamiętujesz słownictwobawiąc się z dzieckiem na interaktywnej platformie online lubsłuchając i równocześnie ćwicząc na siłowni; idziesz na kursjęzykowy razem ze swoim dzieckiem, a tam dowiadujesz się jakiestrategie językowe możesz wykorzystać do nauki własnej i swojegodziecka; uczysz się słownictwa biznesowego równocześniedowiadując się o najnowszych trendach w zarządzaniu, nauce ikulturze sięgając do ogólnodostępnych stron internetowych, awszystko to jest zintegrowane w Twój kurs językowy. Oczywiścienadal i dzieci i dorośli uczą się na kursach i w domu, to co wszkole i w pracy nie wystarcza, szczególnie zajęcia indywidualne,które są szyte na miarę i odpowiadają na wszystkie potrzebyuczącego się nie tracą na popularności

A konkretnie? Jak Warsaw StudyCentre wdraża te pomysły w swoje szkolenia?

Chociażby jeden: oferujemy naszymsłuchaczom unikalny produkt – konwersacje plus interaktywnaplatforma do nauki słownictwa, gdzie do naszej spersonalizowanejbazy słów automatycznie dodawana jest wymowa i obrazki,wspomagające zapamiętywanie. System działa w oparciu o algorytmzarządzający poziomem zapamiętywania, co skutecznie ułatwiaproces powtarzania nowych zwrotów. Uczyć możesz się wszędzieponieważ udostępniamy również aplikację na smartfona, tableta.Dla wzrokowców jest możliwość wydruku fiszek, dla słuchowców –ściągnięcia mp3, a wszystko w cenie niższej od karnetu nasiłownię.

„Rzeczpospolita”, 29 listopada 2013 r. dodatek: „Gospodarka Polski. Relacje z Rynku”